Přišli byste k nám znovu?


Autobazar může být místem, kde budeme obelstěni, zmanipulováni a přechytračeni. Lepší by ale bylo, kdybychom zde získali spolehlivý vůz se zárukami. Pro každého z nás by se pak autobazar mohl stát výchozím bodem pro nové zážitky z cestování. Takový autobazar bychom mohli nazvat “Autobazarem bez stresu”.
Lucie_Kubikova165x140 (165x140)
Lucie_Kubikova

S Octávií jsem spokojená už rok a čtvrt. (Lucie K., Praha)

Jak dlouho už s Octávií jezdím? Asi rok a čtvrt. Auto využívám ke každodenní cestě do práce, ale i za odpočinkem. A pořád je perfektní, žádné závady, jen pravidelný servis. Odvezu v něm jak bagáž, tak kola nebo třeba i materiál na přestavbu bytu. K nákupu v Auto Esa jsem se rozhodla na základě dobrých referencí od známých, ale i přes internet, zároveň ráda podpořím českou firmu. Samozřejmě jsem četla i negativní ohlasy, ale to je normální. Protože jsem laik, a navíc žena, přibrala jsem s sebou i svého známého automechanika, který mi dobrý stav vozu potvrdil. Po testovací jízdě jsem se rozhodla a složila zálohu, za dva dny už jsem si pro autíčko jela. Vstřícný personál byl jako bonus, protože auto si nekupujeme každý den.
S Octávií jsem spokojená už rok a čtvrt. (Lucie K., Praha)
aksman165x140 (165x140)

A auto prostě miluju. (David A., Praha)

Když jsem si jel kupovat auto, navštívil jsem spoustu autobazarů v Praze i v okolí. Nakonec jsem koupil v jednom malým bazaru stejné auto a asi během dvaceti minut se mi rozbilo, takže jsem ho druhý den vrátil a jel jsem do Auto Esa, kde jsem našel tohle, o němž jsem už trošku věděl, že tam stojí, a když jsem ho viděl, tak prostě bylo úžasný. Moc se mi líbilo i výbavou, takové auto jsem sháněl, takže nebylo vlastně o čem přemýšlet. Udělal jsem jízdu s technikem, všichni se chovali úplně super, nebyli „nápasný“, necpali mi to, dali na moje rozhodnutí, ať si udělám, co chci. Nakonec jsem ho teda koupil, a hned odvezl kamarádovi do servisu, aby se na něj podíval, sjel na diagnostice a podobně. A zase všechno super. Auto mám ke každodenní práci, sedím v něm 12 hodin denně, byli jsme s ním i ve Francii, třináct set kilometrů tam a třináct set kilometrů zpátky a všechno je jak má být. A auto prostě miluju (smích).
A auto prostě miluju. (David A., Praha)
technik-esa165x140 (165x140)

2/3 vozů nepřijímáme (Radek Špulka, přijímací technik Auto ESA)

Každý den k nám přijíždí v průměru 60 vozů, z kterých se snažíme vybrat ty ideální pro Vás, splňující přísná kritéria: NEBOURANÝ, NEKRADENÝ, NESTOČENÝ. Proto 2/3 vozů vůbec nepřijímáme. S každým zákazníkem sepisujeme po příjezdu přijímací protokol a po něm následuje nejdůležitější část – testovací jízda. Při ní vyzkoušíme tah motoru, brzdy, tlumiče přední i zadní nápravy, klimatizaci, fungování okének a zrcátek, rádia a případně tempomatu. Dalším krokem kontroly je měření tloušťky laku. Poté prohlédneme vůz zespodu – na heveru vidíme, zda spodní část vozu nebyla nějak porušena, jak jsou na tom komponenty jako brzdy, ramena a další části vozu. Zkontrolujeme stav gum, stav opotřebení brzd (kotoučů i destiček). Na podvozku sledujeme i zda auto nebylo bourané, řezané, nikde neteče olej apod. Dále zkontrolujeme výrobní číslo karoserie, pak diagnostikujeme motor a elektronická zařízení vozu napojením na počítač. Vidíme, zda je motor v pořádku, všechny snímače na brzdách, stav systému ABS, posilovače řízení, airbagů atd. Dalším propojením přes počítač pak ověříme, že auto není kradené, v leasingu či úvěru, skutečný stav tachometru vozidla a skutečný rok výroby. Posledním krokem je vzájemná dohoda o ceně vozidla.
2/3 vozů nepřijímáme (Radek Špulka, přijímací technik Auto ESA)
pHokova-pHusak165x140 (165x140)
pHokova-pHusak

Auto pro nás znamená lepší kvalitu života. (Miroslav Husák, Litoměřice)

Ojeté vozy (ne moc) si kupuji ze zásady. Jsou totiž prohlédnuté, vyzkoušené, prostě spolehlivě„zajeté“, žádné neustálé prohlídky a starosti jako s novým. Roomster je už mé 26. auto. Vlastně patří mé mamince, které s dovolením dělám řidiče. Mamince je 82 let a k pohybu potřebuje chodítko, na celodenní výlety i vozík. Díky příspěvku od Úřadu práce Litoměřice máme auto, které výborně splňuje naše požadavky – Roomster je vyšší, dobře se do něj nastupuje i při snížené pohyblivosti, do kufru se krásně vejde vozík i chodítko, a také nákup. Auto pro nás znamená lepší kvalitu života, jakkoli to zní jako klišé (jako žurnalista si to mohu dovolit). Vozí nás k lékařům, na nákupy, dvakrát týdně do stacionáře, za kulturou a teď se chystáme i do lázní. Kromě vstřícného jednání jsem při nákupu v Auto Esa ocenil i přidání sady pneumatik a montáž tažného zařízení v ceně.
Auto pro nás znamená lepší kvalitu života. (Miroslav Husák, Litoměřice)
Evzenie_Skramuska165x140 (165x140)
Evzenie_Skramuska

Den mám doslova rozdělený na minuty (Evženie S., Praha)

Jsem zaměstnaná matka dvou dětí a den mám doslova rozdělený na minuty. Ranní kolotoč, rozvoz do školy, přesun do práce, odpoledne kroužky a několikrát do měsíce cestuji pracovně do Karlových Varů. Bez auta to nejde, a to naše „nové“ z autobazaru Auto Esa jako nové vypadá i jezdí. Potřebovala jsem, aby se nám do kufru vešly naše nástroje, protože celá rodina jsme velcí milovníci hudby a děti se jí intenzivně věnují.
Den mám doslova rozdělený na minuty (Evženie S., Praha)
mokrejs-165x140 (165x140)
Jiri_Mokrejs

Vždyť i ojetina může dobře vypadat a bezpečně sloužit. (Jiří Mokrejš, Plzeň)

Do Auto ESA jsem si jel pro vůz, na který jsem čekal téměř rok. Pravda trochu s obavami, kupoval a prodával jsem již několik vozů a narazil na leccos. Byl jsem velmi příjemně překvapen vstřícností a ochotou prodejců v AE, zvláště pana Janouška. Ocenil jsem profesionalitu a rychlost převodu vozů a serióznost při jednáních. Komplexnost a variabilita služeb je velmi příjemnou věcí a v dnešní komplikované době vlastně nutností. Na rozdíl od jiných nezapomínáte, že tu jste hlavně kvůli vozům. Tak pečlivě připravené a servisované vozy se jen tak nevidí. Vždyť i ojetina může dobře vypadat a bezpečně sloužit.
Vždyť i ojetina může dobře vypadat a bezpečně sloužit. (Jiří Mokrejš, Plzeň)
Yevgen_Kolosov

Prioritou byl velký úložný prostor a malá spotřeba (Yevgen Kolosov, Praha)

Auto jsme kupovali pro manažerku úklidových služeb, které zajišťuje naše společnost. Prioritou byl velký úložný prostor, malá spotřeba (benzínové vozidlo chceme do budoucna předělat na plyn) a spolehlivost. Naše podmínky nejlépe splňovala Škoda Octavia, kterou jsme si pořídili. Manažer autobazaru nám vůz předvedl při jízdě a ukázal certifikát o jeho původu a počtu najetých kilometrů. Jiný pracovník Auto ESA s námi prošel nabídky dalších zajímavých vozidel. Jednání bylo rychlé a profesionální. Po porovnání s jinými autobazary (které jsme prohlíželi skoro měsíc) jsme se rozhodli pro naši Octavii. Do kufru se vejdou veškeré úklidové pomůcky a technika, kterou v práci potřebujeme. Manažerka H. Horbyaková je velice spokojena.
Stanislava_Trckova165x140 (165x140)
Stanislava_Trckova

V Auto Esa jsme nakupovali poprvé. (Stanislava Trčková, Praha)

Tak mám Hondu! Prý mi sluší a já z ní mám radost. Přitom to byla velká náhoda. Jezdím asi 4 roky se starší Opel Corsou a máme ještě Opel Vectru. Asi před 2 měsíci jsme se s manželem dohodli, že si koupíme nějaké zánovní auto. Za úplně nové v požadované výbavě nám bylo líto těžce našetřených peněz a poslední auta, která jsme si pořizovali, byla také ojetá. Za ty 2 měsíce shánění jsem zhubla 3 kila, jelikož jsem mimo běžný provoz domácnosti a zaměstnání musela stíhat pátrání v inzerci, případně objíždění autobazarů, jednání bez výsledku - takže i nervy. Až jedno pondělí viděl manžel projíždět kolem domu Hondu Jazz a auto se mu líbilo. Doma ji začal na internetu vyhledávat a náhodně se jedna za přijatelnou cenu objevila v Auto Esa. Ještě to odpoledne jsme se na ni byli podívat. Už barva mi padla do oka, a když mi bylo nabídnuto svezení, bylo to jasné. Další středu jsem s ní už odjížděla domů. Vůbec mě nenapadlo, že budu někdy majitelkou Hondy, protože se mi zdála nad naše finanční možnosti. V Auto Esa jsme ještě žádný vůz nekupovali, ale byli jsme se tam několikrát podívat na jiná auta a vždycky se nám hned ochotně věnovali. Nakonec samotná koupě Hondy probíhala naprosto profesionálně, i vzhledem k zárukám, které bazar nabízí, jsem byla v klidu. A cenově byla koupě výhodná – srovnávali jsme a konzultovali i přímo v Hondě. Jedno překvapení mě ale přece čekalo hned po příjezdu domů s „novým“ vozem, když jsem chtěla svézt dceru a auto jsem už nenastartovala. Pátrali jsme po příčině a nakonec v zoufalství volali do Auto Esa. Hned situaci řešili a poslali pro mě odtahovku. Problém byl banální – tajný vypínač :-). Byla jsem instruována technikem a mohla odjet. Vše proběhlo v klidu a rychle, po celou dobu jsem měla pocit klienta kupujícího v autosalónu nové auto. Na Hondu už si zvykám, má totiž výkon skoro dvojnásobný oproti Corse, o dost bohatší výbavu, takže je to rozdíl. Byli jsme na prvním výletě (do jižních Čech) a jsem s autem moc spokojená. Dcera zdědila Corsu a na Vectru už máme kupce. Takže spokojenost na všech stranách.
V Auto Esa jsme nakupovali poprvé. (Stanislava Trčková, Praha)
rudisova165x140 (165x140)

Nakonec to dopadlo dobře.

Delší dobu jsem sháněla nové a lepší auto místo toho, co jsem měla. Rozhodla jsem se kouknout na internet a zaujala mě Škoda Fabia v kombíku, kterou nabízel autobazar Esa. Chtěla jsem dát protiúčtem svoje auto Opel Astra a zajet se domluvit na místě. Když jsem tam přijela, bylo nejdříve vše v pořádku, ale potom mě zarazila reakce pána, který přijel na výkup. Jeho chování bylo arogantní, odměřené a neprofesionální. Po tom, co mi řekl, jsem raději odjela domů. Nicméně druhý den mi z Auto Esa volali, jaká byla koupě, proto jsem jim vylíčila svůj příběh. Samozřejmě se mi omlouvali, vysvětlovali, že jeden člověk nemůže zkazit jméno celé firmy a poprosili ještě o jednu šanci. Po dlouhém váhání jsem na to přistoupila – po mém příjezdu byli všichni velmi ochotní, na výkupu byl jiný pán, s odlišným, již profesionálním přístupem. Domluvili jsme se, auto mi vykoupili a domů jsem už odjela novým.
Nakonec to dopadlo dobře.
technik-esa165x140 (165x140)

2/3 vozů nepřijímáme (Radek Špulka, přijímací technik Auto ESA)

Každý den k nám přijíždí v průměru 60 vozů, z kterých se snažíme vybrat ty ideální pro Vás, splňující přísná kritéria: NEBOURANÝ, NEKRADENÝ, NESTOČENÝ. Proto 2/3 vozů vůbec nepřijímáme. S každým zákazníkem sepisujeme po příjezdu přijímací protokol a po něm následuje nejdůležitější část – testovací jízda. Při ní vyzkoušíme tah motoru, brzdy, tlumiče přední i zadní nápravy, klimatizaci, fungování okének a zrcátek, rádia a případně tempomatu. Dalším krokem kontroly je měření tloušťky laku. Poté prohlédneme vůz zespodu – na heveru vidíme, zda spodní část vozu nebyla nějak porušena, jak jsou na tom komponenty jako brzdy, ramena a další části vozu. Zkontrolujeme stav gum, stav opotřebení brzd (kotoučů i destiček). Na podvozku sledujeme i zda auto nebylo bourané, řezané, nikde neteče olej apod. Dále zkontrolujeme výrobní číslo karoserie, pak diagnostikujeme motor a elektronická zařízení vozu napojením na počítač. Vidíme, zda je motor v pořádku, všechny snímače na brzdách, stav systému ABS, posilovače řízení, airbagů atd. Dalším propojením přes počítač pak ověříme, že auto není kradené, v leasingu či úvěru, skutečný stav tachometru vozidla a skutečný rok výroby. Posledním krokem je vzájemná dohoda o ceně vozidla.
2/3 vozů nepřijímáme (Radek Špulka, přijímací technik Auto ESA)
Petra_Love165x140 (165x140)
Petra_Love

Nabídli nám opravdu ten nejlepší S-Max. (Petra L., Dobřenice)

Konečně máme velké rodinné auto na naše dovolené. Je tak velké, že se nám dovnitř vlezou i lyže, takže ho výborně využijeme i na lyžařské výlety. Děti jsou nadšeni, že mají vzadu tolik místa. Také můžu říct, že se o nás zaměstnanci při koupi opravdu starali. Byli velmi příjemní a ochotní. Ze všech S-maxů, které v autobazaru byly, se nám snažil prodejce nabídnout ten opravdu nejlepší vůz podle našich požadavků. Nechali jsme si auto zkontrolovat u autorizovaného servisu a opravdu je vše v pořádku a nejsou zde stočené km. S autem od Auto Esa jsme všichni spokojeni.
Nabídli nám opravdu ten nejlepší S-Max. (Petra L., Dobřenice)
Yevgen_Kolosov165x140 (165x140)
Yevgen_Kolosov

Prioritou byl velký úložný prostor a malá spotřeba (Yevgen Kolosov, Praha)

Auto jsme kupovali pro manažerku úklidových služeb, které zajišťuje naše společnost. Prioritou byl velký úložný prostor, malá spotřeba (benzínové vozidlo chceme do budoucna předělat na plyn) a spolehlivost. Naše podmínky nejlépe splňovala Škoda Octavia, kterou jsme si pořídili. Manažer autobazaru nám vůz předvedl při jízdě a ukázal certifikát o jeho původu a počtu najetých kilometrů. Jiný pracovník Auto ESA s námi prošel nabídky dalších zajímavých vozidel. Jednání bylo rychlé a profesionální. Po porovnání s jinými autobazary (které jsme prohlíželi skoro měsíc) jsme se rozhodli pro naši Octavii. Do kufru se vejdou veškeré úklidové pomůcky a technika, kterou v práci potřebujeme. Manažerka H. Horbyaková je velice spokojena.
Prioritou byl velký úložný prostor a malá spotřeba (Yevgen Kolosov, Praha)
Nadezda_Urbanova165x140 (165x140)
Nadezda_Urbanova

Každý vůz vyžaduje po letech údržbu. (Naděžda Urbanová, Voděrádky)

Naše stříbrná Fabie je už druhým autem z autobazaru Auto Esa. Naše předešlé auto však byl asi „smolný kus“, do jeho pozáručních oprav jsme v průběhu let bohužel museli hodně investovat. Ale to je riziko ojetého vozu, i když jistotu nemáte ani u toho nového. Při koupi auta z druhé ruky prostě musíte mít rovnou připravenu menší částku na běžné provozní opravy, které po letech vyžaduje každý vůz. V tomhle směru jsem realistka. Ale zároveň doufám, že si se zánovní Fabií od oprav trochu odpočinu. :-)
Každý vůz vyžaduje po letech údržbu. (Naděžda Urbanová, Voděrádky)
Ivan_Guth165x140 (165x140)
Ivan_Guth

Proč se vracím ke „svému“ obchodníkovi s ojetými auty (Ivan Guth, Litoměřice)

O auta se zajímám celý život. První obchodní kontakt s Auto ESA přišel už dávno, když jsme potřebovali druhý vůz a nechtěli investovat do nového auta. Zajeli jsme v neděli navečer do Auto ESA vybrali Mazdu 626 a odjeli s ní. Auto bylo v pořádku, na závady v 230 000 km jsme byli upozorněni, odstranily se cca za 4 tisíce a auto bezvadně jezdilo. Po dvou letech jsme dali auto protiúčtem a vybrali opět Mazdu 626, o rok mladší. Další „ojetinou“ byl Renault Laguna kombi, kde jsem po zkušební jízdě naznal, že bude potřeba větších investic, a po vyjednávání s manažerem v Auto Esa jsme se domluvili na slevě přijatelné pro obě strany. Po opravě jsem s Renaultem jezdil v pohodě 3 roky. V roce 2006 jsem prodával VW Passat dovezený z Německa a nabízel jsem ho v Auto ESA protiúčtem. Technici auto detailně prohlédli a k mému překvapení odmítli jako protiúčet. Byl jsem upozorněn, že Passat byl bouraný, levá přední část karoserie je z jiného vozu, což je důvod proč firma takto neodborně opravená auta zásadně nevykupuje. Bylo to nemilé, ale pro kupujícího je to záruka, aby zákazník dostal auto odpovídající technickým předpisům. Na závěr - před několika dny jsem se opět rozhodl vyměnit auto, nasedl do svého stávajícího a jel v neděli odpoledne do Auto ESA. Nabídl auto protiúčtem a po jeho důkladné kontrole a dohodě o výkupní ceně jsem si vybral Peugeot 206 SW. Jeho skutečný stav odpovídal popisu prodejce, žádné vady jsem neshledal a tak opět spokojeně jezdím kvalitní ojetinou od auto Esa. A proč se vracím ke „svému“ obchodníkovi s ojetými auty? Kromě dobrých předchozích zkušeností a záruk jsou zaměstnanci od techniků přes prodejce a manažery vstřícní a zdvořilí, postarají se i o malé občerstvení a vytvářejí tak pohodu, kterou každý klient ocení.
Proč se vracím ke „svému“ obchodníkovi s ojetými auty (Ivan Guth, Litoměřice)
Radek_Pilar165x140 (165x140)
Radek_Pilar

Věřím profesionálům (Radek Pilař, Kutná Hora)

Věřím profesionálům, proto jsem si koupil ojetý vůz ve společnosti AUTO ESA a nejen já, ale i můj otec! S přístupem všech zaměstnanců jsem byl velice spokojen!Vůz používám denně a příští rok se chystám s rodinou na delší cestu. Na začátku se objevila malá komplikace, ale reklamace byla vzápětí vyřešena k mé spokojenosti, děkuji obzvláště panu Sedláčkovi za jeho přístup.
Věřím profesionálům (Radek Pilař, Kutná Hora)